do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
+48 696 680 696
Produkt dnia
Torba Miłości - The Love Bag
Torba Miłości - The Love Bag
82,78 zł 67,30 zł
szt
My Size. Prezerwatywy na wymiar - rozmiar 53 - 36 sztuk
My Size. Prezerwatywy na wymiar - rozmiar 53 - 36 sztuk
134,32 zł 109,20 zł
szt
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sklepy erotyczne i sex-shopy w popkulturze polskiej

Sklepy erotyczne i sex-shopy w popkulturze polskiej

Sklep erotyczny w Łodzi "Czy to jest duże faux-pas wstąpić do sex shopa..." pytali nieco przewrotnie członkowie kabaretu OT.TO w piosence na początku lat 90, wywołując ambiwalentne uczucia nawet wśród zagorzałych fanów. Pytanie było zasadne, gdyż końcówka XX w. była zarazem okresem niesamowitego rozkwitu branży erotycznej. Sex-shopy, rzadziej nazywane sklepami erotycznymi, wyrastały jak grzyby po deszczu, najczęściej w pobliżu rynków czy miejskich targowisk. Promowane, głównie różowym bądź czerwonym kolorem, "seks szopy" były charakterystycznymi budami, w których przenikające się wzajemnie woń perfum z Pewexu i dymu papierosowego (palenie papierosów było wtedy trendy), wzmacniane wszechobecnym półmrokiem, miały być kluczem do sukcesu w sprzedaży gadżetów i filmów erotycznych.

Asortyment sexshopów i sklepów erotycznych - jak było, a jak jest obecnie

Właściwe zaopatrzenie sklepów erotycznych nie było łatwym zadaniem dla właścicieli. Internet raczkował i to wyłącznie w sferze komunikacyjnej, czasopisma branżowe były głównie w języku niemiecki, a wiedza merytoryczna pochodziła z kiepskiej jakości filmów VHS, przemycanych od sąsiadów zza Odry. Pozostawał wyjazd do Reichu i edukacja przez obserwację. Stąd w sexshopach lat 90. królowały wibratory dla Pań, dmuchane lalki dla Panów, zabawne prezerwatywy plus przebrania i gadżety delikatnie zahaczające o BDSM.

Jakże odmiennie jest w sklepach erotycznych XXI w. Sexshopy dysponują kilkutysięcznym asortymentem i funkcjonują coraz częściej w formie internetowych sklepów wysyłkowych. Gwarantują klientom anonimowość i wysoki standard obsługi. W nowoczesnych sklepach erotycznych, oprócz gadżetów i zabawek erotycznych, można znaleźć fachowe porady dotyczące wyboru właściwego gadżetu erotycznego, sposobu użytkowania, a niejednokrotnie też przesłanek wykorzystania popularnych zabawek takich jak kulki gejszy czy masturbatory w celu wspomagania leczenia.

Jak wybrać właściwy sklep erotyczny czyli czy kupować w stacjonarnym sexshopie czy w erotycznym sklepie wysyłkowym?

Odpowiedź na pytanie zależy głównie od nastawienia i temperamentu klienta. Spotkanie ze sprzedawcą w erotycznym sklepie stacjonarnym wiąże się z bezpośrednią rozmową o niezwykle intymnej sferze naszego życia, co dla wielu może być krępujące. Niezaprzeczalnie wizyta w sexshopie daje możliwość organoleptycznego sprawdzenia co kupujemy i za co płacimy - tak było, jest i będzie. Wysyłkowe sklepy erotyczne mają znacznie większą ofertę oraz gwarantują bezwzględną dyskrecję, zarówno w czasie dokonywania zakupów jak i w momencie dostarczenia przesyłki do klienta. Wadą jest czas oczekiwania na przesyłkę i znajomość zamawianego przedmiotu jedynie z oferty oraz zdjęć zamieszczonych w internetowym sexshopie, co częściowo rekompensuje atrakcyjna cena. Należy jedynie pamiętać, że cena jest jednym z wielu czynników, które powinny determinować wybór odpowiedniego erotycznego sklepu on-line. Równie ważnym zdaje się być dobry i przystępny kontakt ze sprzedawcą - telefon, e-mail - jasno określone warunki zakupu i zwrotu gadżetu erotycznego oraz subiektywne odczucia na temat kompetencji osób prowadzących biznes erotyczny w oparciu o publikacje, wpisy na blogach czy komentarze.

Podsumowując, internet przyczynił się do zwiększenia dostępności i rozwoju także w szeroko rozumianej branży erotycznej. Nie ma potrzeby sumitować się i zastanawiać, czy właściwie jest wejść do sexshopa - dziś sexshop może przyjść do nas...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe