Blog portalu erotycznego fierte.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów zamieszczonych na blogu sklepu erotycznego fierte.pl. Wpisy o tematyce erotycznej, pro-zdrowotnej, a także luźne refleksje na tematy z bieżącego życia kulturalnego - słowem erotyczny miszmasz.

Redaktorzy bloga portalu fierte.pl

Chloe - blogerka sexshopu fierte.plChloe - chloe@fierte.pl - młoda dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach (nie tylko o charakterze erotycznym), niebojąca się wyzwań i nadal szukająca właściwej drogi przez życie. Jest z portalem fierte.pl od samego początku - dziękujemy. Ma żyłkę detektywistyczną i często wciela się w rolę "zagubionej", aby dokładnie zgłębić interesujący ją temat.

Preferowana tematyka Chloe to życie erotyczne Kobiet, zdrowie i seksualność, wykorzystanie gadżetów erotycznych do poprawy zdrowia, targi erotyczne czyli nowości i ciekawostki w asortymencie erotycznym.

Concierge Rozkoszy - bloger sexshopu fierte.plConcierge rozkoszy - concierge.rozkoszy@fierte.pl - mężczyzna w średnim wieku, doświadczony praktyk i nauczyciel (choć teraz popularniejsze jest określenie "coach"), prywatnie kochający mąż i fanatyk nowinek technicznych. Pomysłodawca bloga na portalu fierte.pl.

Podejmowane tematy to głównie wpływ życia erotycznego na relacje środowiskowe, erotyka w kulturze i sztuce oraz gadżety erotyczne w życiu codziennym.

Producenci
Walentynki - kilka słów o Dniu Zakochanych, czyli popularnym od lat dniu Św. Walentego 0

Walentynki

Faunus - Walentynki - historia św. zakochanych na fierte.plPrzypadający na 14 lutego Dzień Św. Walentego, potocznie nazywany Dniem Zakochanych niesłusznie jest postrzegany, jako kolejny eksportowy komercyjno-kulturowy produkt zza oceanu. Historia obchodów w dniu 14 lutego święta zakochanych sięga czasów starożytnego Rzymu, gdzie właśnie w połowie lutego obchodzono luperkalia - festyn ku czci boga płodności Faunusa Lupercusa. W dzień poprzedzający festyn, podczas losowania, tworzyły się przypadkowe pary, które następnie bawiły się przez całe luperkalia. A gdzie w tym wszystkim Walenty?

Który to ten św. Walenty?

Św. Walenty - Walentynki - historia dnia zakochanych na fierte.plLegenda głosi, że w czasach cesarza rzymskiego Klaudiusza II, chrześcijański kapłan Walenty udzielał potajemnie ślubów zakochanym. Czynił to wbrew cesarskiemu edyktowi, który zakazywał związków małżeńskich, rezerwując w ten sposób młodych Rzymian na potrzeby imperialnej armii, która w rzeczonym okresie zmuszona była do prowadzenia licznych działań militarnych. Prawdopodobnie z tego powodu, kapłan znany dziś jako św. Walenty, dokonał żywota w sposób nie do końca naturalny - został ścięty 14 lutego 269 roku i pochowany w Rzymie przy via Flaminia.

W podobnym czasie funkcjonował inny Walenty, również kapłan, który jako pierwszy pobłogosławił związek małżeński pomiędzy poganinem i chrześcijanką. Był również prekursorem poczty walentynkowej, gdyż rozpoczął tradycję przesyłania listów o charakterze miłosnym - treść listów dotyczyła ogólnie pojmowanej miłości do Chrystusa - pionierska w tamtych czasach forma nawracania niewiernych. W V wieku żył także Walenty, który zyskał uznanie jako posiadający moc uzdrawiania z padaczki. Stąd też dzień 14 lutego uznawany jest również za dzień epileptyków. Który to ten św. Walenty?

Historia Walentynek w Polsce

Noc Kupały - Walentynki - historia św. zakochanych na fierte.plDo Polski, a ogólnie Europy północno-wschodniej, kult św. Walentego dotarł prawdopodobnie zza Odry, z okolic Tyrolu i Bawarii. Nad Wisłą względnie nowy dzień zakochanych zaczął konkurować z tradycyjnym słowiańskim świętem miłości, radości i płodności - Nocą Kupały. Jak widać skutecznie, gdyż dziś w wielu polskich miastach m. in. w Lublinie, Krakowie, a w szczególności w Chełmnie w dniu 14 lutego organizowane są uroczyste obchody ku czci patrona zakochanych.
Wymienione miasta szczycą się również posiadaniem relikwii św. Walentego, a Chełmno pretenduje do miana polskiej Stolicy Zakochanych, na wzór włoskich Terni, gdzie w Katedrze w 273 roku pochowano św. Walentego - tak, tego od poczty miłosnej! Zatem nie powinno Was już dziwić, skąd tradycja przesyłania kartek pocztowych w dniu 14 lutego.

Tradycją dnia zakochanych stało się także obdarowywanie kochanej osoby drobnym upominkiem, przypominającym o sile naszej miłości. Interesującym prezentem może być coś, co sprawi rozkosz stronie obdarowywanej oraz dużą przyjemność darczyńcy np. gadżet erotyczny. Zapraszamy do specjalnej kategorii - Walentynki - w której umieściliśmy propozycje Zespołu fierte.pl.

(Concierge rozkoszy)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl