Blog portalu erotycznego fierte.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów zamieszczonych na blogu sklepu erotycznego fierte.pl. Wpisy o tematyce erotycznej, pro-zdrowotnej, a także luźne refleksje na tematy z bieżącego życia kulturalnego - słowem erotyczny miszmasz.

Redaktorzy bloga portalu fierte.pl

Chloe - blogerka sexshopu fierte.plChloe - chloe@fierte.pl - młoda dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach (nie tylko o charakterze erotycznym), niebojąca się wyzwań i nadal szukająca właściwej drogi przez życie. Jest z portalem fierte.pl od samego początku - dziękujemy. Ma żyłkę detektywistyczną i często wciela się w rolę "zagubionej", aby dokładnie zgłębić interesujący ją temat.

Preferowana tematyka Chloe to życie erotyczne Kobiet, zdrowie i seksualność, wykorzystanie gadżetów erotycznych do poprawy zdrowia, targi erotyczne czyli nowości i ciekawostki w asortymencie erotycznym.

Concierge Rozkoszy - bloger sexshopu fierte.plConcierge rozkoszy - concierge.rozkoszy@fierte.pl - mężczyzna w średnim wieku, doświadczony praktyk i nauczyciel (choć teraz popularniejsze jest określenie "coach"), prywatnie kochający mąż i fanatyk nowinek technicznych. Pomysłodawca bloga na portalu fierte.pl.

Podejmowane tematy to głównie wpływ życia erotycznego na relacje środowiskowe, erotyka w kulturze i sztuce oraz gadżety erotyczne w życiu codziennym.

Producenci
Zbyt luźna pochwa podczas stosunku... co mogę zrobić, aby sex był znów udany 0

Zbyt luźna pochwa podczas stosunku... co mogę zrobić, aby sex był znów udany?

 

Luźna pochwa może stanowić niebagatelną przeszkodę w czerpaniu pełnej satysfakcji z życia intymnego dla obojga partnerów. Może także przyczyniać się do nasilenia występowania infekcji intymnych oraz powiązanych z nimi powikłań.

 

Temat wstydliwy, ale niezwykle poważny

 

Z problemem luźnej pochwy spotkałam się zupełnie przez przypadek, podczas jednej z suto zakrapianych domówek w okresie studenckim. Jedna ze znajomych, będąc wyraźnie w stanie wskazującym, miała nieodpartą potrzebę porozmawiania o tak zwanych trudnych sprawach. Padło na mnie, choć dzielnie się przed tym broniłam - znacie zapewne taką sytuację z autopsji. Po kilku zdaniach wstępu i wymianie spostrzeżeń na temat gospodarza i gości padło pierwsze z cyklu niechcianych pytań " ... czy faceci są ze mną szczerzy?". Odpowiedziałam dyplomatycznie, że zależy czy chcą coś osiągnąć czy nie i mam nadzieję, że w większości przypadków tak. Nie czekając na to jak skończę, moja nowa przyjaciółka kontynuowała "... a jak to jest po stosunku, są szczerzy?". O mało nie zadławiłam się piwem. Nie należę do osób pruderyjnych, ale o sprawach intymnych rozmawiam raczej z zaufanymi osobami... masz ci los, postanowiłam, że będę twarda. Czas był po mojej stronie, gdyż jak doskonale wiemy, panowie około dwudziestki niewiele potrzebują, aby było cudownie i niepowtarzalnie, wiec z czystym sumieniem powiedziałam, że nie zgłaszają zastrzeżeń. Usłyszałam, że jestem szczęściarą gdyż jej ostatni partner powiedział wprost, że jest tam zbyt luźna. Przerwała gwałtownie, dokończyła kolejnego drinka i bacznie mnie obserwując, pociągnęła dalej "... czasami mnie się też tak wydaje, że jestem za luźna, gdyż z niektórymi facetami prawie nie odczuwam przyjemności". Teraz już byłam przekonana, że moja rozmówczyni jest osobą bardziej doświadczoną ode mnie i moja wiedza oraz skromne przeżycia w żaden sposób nie będą dla niej pomocne. Po raz kolejny wykazując się dyplomacją zasugerowałam, że może panowie, z którymi miała do czynienia nie należeli do tych hojnie przez naturę obdarzonych, a tak ogólnie to przecież nie koniec świata - można zawsze poeksperymentować z pozycjami, prawda? Wybawcą okazał się kolega z roku, który wyciągnął mnie do sklepu, bo najzwyczajniej w świecie nie chciało mu się samemu iść. Jak nigdy z przyjemnością się zgodziłam i poszłam za nim.

 

Kilka lat później, zupełnie przypadkowo temat wypłynął przy stole. Rozmowa toczyła się wokół powikłań poporodowych i dolegliwości z tym związanych. Ktoś ze zgromadzonych wspomniał o znanej mu "Matce Polce", która po czwartym dziecku stwierdziła, że nie staje w rozkroku gdyż się boi, żeby jej wątroba nie wypadła. Był to oczywiście przejaskrawiony żart, ale dotykał sedna sprawy. Jedna z Pań przyznała z rumieńcem, że po porodzie (ma jedno dziecko, poród naturalny) przez dłuższy czas barowała się z problemem nietrzymania moczu, co było dla niej niekomfortowe i wstydliwe. Ucierpiało również jej życie erotyczne, pomimo naturalnej wyrozumiałości męża. Zupełnie się jej nie dziwię, gdyż jak szybko policzyłam, po porodzie miała zaledwie dwadzieścia pięć lat.

 

Zaczęłam drążyć temat i faktycznie najczęstszą przyczyną problemów tak zwanej luźnej pochwy są liczne porody i mechaniczne uszkodzenia tkanek i włókien mięśniowych po porodach naturalnych, w szczególności noworodków o dużej masie. Nie bez znaczenia jest również wiek kobiety i powiązana z nim utrata elastyczności włókiem mięśniowych, a także zmiany hormonalne związane z menopauzą i niedoborem estrogenów. Uszkodzenia włókien mięśniowych mogą być również wynikiem bardzo dużego wysiłku, co nie wyklucza wystąpienia przypadłości u młodych, bezdzietnych kobiet. Są też przypadki odmiennej budowy anatomicznej, ale to już zupełnie inne zagadnienie.

 

Kulki gejszy jako remedium, czyli ćwiczenie mięśni Kegla z designerskim gadżetem erotycznym

 

Korzystając z możliwości konsultacji ginekologicznej, podczas rutynowej wizyty u zaprzyjaźnionej pani ginekolog, poruszyłam temat luźnej pochwy, pytając o skalę problemu oraz sugestie, dobre i sprawdzone porady, co w takiej sytuacji kobieta powinna robić. Tak jak przypuszczałam, potwierdziło się powszechne przekonanie, że jest to problem wstydliwy i kobiety niechętnie poruszają go nawet w towarzystwie ginekologa. Pani doktor zwróciła uwagę na rolę mięśni Kegla - mięśni łonowo-guzicznych - podkreślając fakt, że tak jak każdą grupę mięśni, te również można dobrze wyćwiczyć. Wykonując naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni pochwy kilka razy w trakcie dnia w kilkuminutowych cyklach można w znaczący sposób poprawić ich sprawność, co w efekcie przełoży się na obustronną poprawę doznań w trakcie współżycia.

 

Pani doktor wspomniała również o ćwiczeniach z użyciem kulek waginalnych czyli popularnych kulek gejszy. Przewagą tego niepozornego gadżetu erotycznego jest możliwość dobrania odpowiedniej wielkości, optymalnego kształtu oraz stopniowego zwiększania masy kulek, co w efekcie w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

 

Stopniowe zmniejszanie wielkości kulek gejszy z jednoczesnym zwiększaniem ich masy daje odczuwalne i niepodważalne dowody poprawy sprawności mięśni Kegla, co powinno w efekcie przełożyć się na lepsze samopoczucie kobiety oraz wzrost poczucia własnej wartości podczas kontaktów intymnych. Jak odpowiednio dobrać i jak stosować w życiu codziennym kulki gejszy opiszę w następnym artykule.

 

Kolejnym istotnym, zdaniem pani ginekolog, sposobem przeciwdziałania dyskomfortowi powiązanemu z luźną pochwą jest stosowanie pozycji bocznej i tylnej przy kontaktach seksualnych. Kochanie się w tych pozycjach powoduje lepsze obejmowanie członka przez pochwę partnerki, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie spektrum i głębokości doznań w trakcie penetracji waginalnej.

 

Pani doktor wspomniała także o działaniach quasi inwazyjnych i inwazyjnych takich jak stosowanie laserowej rewitalizacji pochwy, nici liftingujących czy waginoplastyki. Podsumowując prawie półgodzinną wypowiedź, gorąco zachęcała do stosowania, szczególnie w początkowej fazie, głównie naturalnych metod ćwiczeń na przykład z wykorzystaniem kulek gejszy, gdyż regularnie powtarzane ćwiczenia mięśni Kegla mogą przynieść oczekiwane i pożądane rezultaty zarówno w sferze erotycznej jak i zdrowotnej.

 

(Chloe)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl