Blog portalu erotycznego fierte.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów zamieszczonych na blogu sklepu erotycznego fierte.pl. Wpisy o tematyce erotycznej, pro-zdrowotnej, a także luźne refleksje na tematy z bieżącego życia kulturalnego - słowem erotyczny miszmasz.

Redaktorzy bloga portalu fierte.pl

Chloe - blogerka sexshopu fierte.plChloe - chloe@fierte.pl - młoda dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach (nie tylko o charakterze erotycznym), niebojąca się wyzwań i nadal szukająca właściwej drogi przez życie. Jest z portalem fierte.pl od samego początku - dziękujemy. Ma żyłkę detektywistyczną i często wciela się w rolę "zagubionej", aby dokładnie zgłębić interesujący ją temat.

Preferowana tematyka Chloe to życie erotyczne Kobiet, zdrowie i seksualność, wykorzystanie gadżetów erotycznych do poprawy zdrowia, targi erotyczne czyli nowości i ciekawostki w asortymencie erotycznym.

Concierge Rozkoszy - bloger sexshopu fierte.plConcierge rozkoszy - concierge.rozkoszy@fierte.pl - mężczyzna w średnim wieku, doświadczony praktyk i nauczyciel (choć teraz popularniejsze jest określenie "coach"), prywatnie kochający mąż i fanatyk nowinek technicznych. Pomysłodawca bloga na portalu fierte.pl.

Podejmowane tematy to głównie wpływ życia erotycznego na relacje środowiskowe, erotyka w kulturze i sztuce oraz gadżety erotyczne w życiu codziennym.

Producenci
Zbyt luźna pochwa podczas stosunku... co mogę zrobić, aby sex był znów udany

Zbyt luźna pochwa podczas stosunku... co mogę zrobić, aby sex był znów udany?

 

Luźna pochwa może stanowić niebagatelną przeszkodę w czerpaniu pełnej satysfakcji z życia intymnego dla obojga partnerów. Może także przyczyniać się do nasilenia występowania infekcji intymnych oraz powiązanych z nimi powikłań.

 

Temat wstydliwy, ale niezwykle poważny

 

Z problemem luźnej pochwy spotkałam się zupełnie przez przypadek, podczas jednej z suto zakrapianych domówek w okresie studenckim. Jedna ze znajomych, będąc wyraźnie w stanie wskazującym, miała nieodpartą potrzebę porozmawiania o tak zwanych trudnych sprawach. Padło na mnie, choć dzielnie się przed tym broniłam - znacie zapewne taką sytuację z autopsji. Po kilku zdaniach wstępu i wymianie spostrzeżeń na temat gospodarza i gości padło pierwsze z cyklu niechcianych pytań " ... czy faceci są ze mną szczerzy?". Odpowiedziałam dyplomatycznie, że zależy czy chcą coś osiągnąć czy nie i mam nadzieję, że w większości przypadków tak. Nie czekając na to jak skończę, moja nowa przyjaciółka kontynuowała "... a jak to jest po stosunku, są szczerzy?". O mało nie zadławiłam się piwem. Nie należę do osób pruderyjnych, ale o sprawach intymnych rozmawiam raczej z zaufanymi osobami... masz ci los, postanowiłam, że będę twarda. Czas był po mojej stronie, gdyż jak doskonale wiemy, panowie około dwudziestki niewiele potrzebują, aby było cudownie i niepowtarzalnie, wiec z czystym sumieniem powiedziałam, że nie zgłaszają zastrzeżeń. Usłyszałam, że jestem szczęściarą gdyż jej ostatni partner powiedział wprost, że jest tam zbyt luźna. Przerwała gwałtownie, dokończyła kolejnego drinka i bacznie mnie obserwując, pociągnęła dalej "... czasami mnie się też tak wydaje, że jestem za luźna, gdyż z niektórymi facetami prawie nie odczuwam przyjemności". Teraz już byłam przekonana, że moja rozmówczyni jest osobą bardziej doświadczoną ode mnie i moja wiedza oraz skromne przeżycia w żaden sposób nie będą dla niej pomocne. Po raz kolejny wykazując się dyplomacją zasugerowałam, że może panowie, z którymi miała do czynienia nie należeli do tych hojnie przez naturę obdarzonych, a tak ogólnie to przecież nie koniec świata - można zawsze poeksperymentować z pozycjami, prawda? Wybawcą okazał się kolega z roku, który wyciągnął mnie do sklepu, bo najzwyczajniej w świecie nie chciało mu się samemu iść. Jak nigdy z przyjemnością się zgodziłam i poszłam za nim.

 

Kilka lat później, zupełnie przypadkowo temat wypłynął przy stole. Rozmowa toczyła się wokół powikłań poporodowych i dolegliwości z tym związanych. Ktoś ze zgromadzonych wspomniał o znanej mu "Matce Polce", która po czwartym dziecku stwierdziła, że nie staje w rozkroku gdyż się boi, żeby jej wątroba nie wypadła. Był to oczywiście przejaskrawiony żart, ale dotykał sedna sprawy. Jedna z Pań przyznała z rumieńcem, że po porodzie (ma jedno dziecko, poród naturalny) przez dłuższy czas barowała się z problemem nietrzymania moczu, co było dla niej niekomfortowe i wstydliwe. Ucierpiało również jej życie erotyczne, pomimo naturalnej wyrozumiałości męża. Zupełnie się jej nie dziwię, gdyż jak szybko policzyłam, po porodzie miała zaledwie dwadzieścia pięć lat.

 

Zaczęłam drążyć temat i faktycznie najczęstszą przyczyną problemów tak zwanej luźnej pochwy są liczne porody i mechaniczne uszkodzenia tkanek i włókien mięśniowych po porodach naturalnych, w szczególności noworodków o dużej masie. Nie bez znaczenia jest również wiek kobiety i powiązana z nim utrata elastyczności włókiem mięśniowych, a także zmiany hormonalne związane z menopauzą i niedoborem estrogenów. Uszkodzenia włókien mięśniowych mogą być również wynikiem bardzo dużego wysiłku, co nie wyklucza wystąpienia przypadłości u młodych, bezdzietnych kobiet. Są też przypadki odmiennej budowy anatomicznej, ale to już zupełnie inne zagadnienie.

 

Kulki gejszy jako remedium, czyli ćwiczenie mięśni Kegla z designerskim gadżetem erotycznym

 

Korzystając z możliwości konsultacji ginekologicznej, podczas rutynowej wizyty u zaprzyjaźnionej pani ginekolog, poruszyłam temat luźnej pochwy, pytając o skalę problemu oraz sugestie, dobre i sprawdzone porady, co w takiej sytuacji kobieta powinna robić. Tak jak przypuszczałam, potwierdziło się powszechne przekonanie, że jest to problem wstydliwy i kobiety niechętnie poruszają go nawet w towarzystwie ginekologa. Pani doktor zwróciła uwagę na rolę mięśni Kegla - mięśni łonowo-guzicznych - podkreślając fakt, że tak jak każdą grupę mięśni, te również można dobrze wyćwiczyć. Wykonując naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni pochwy kilka razy w trakcie dnia w kilkuminutowych cyklach można w znaczący sposób poprawić ich sprawność, co w efekcie przełoży się na obustronną poprawę doznań w trakcie współżycia.

 

Pani doktor wspomniała również o ćwiczeniach z użyciem kulek waginalnych czyli popularnych kulek gejszy. Przewagą tego niepozornego gadżetu erotycznego jest możliwość dobrania odpowiedniej wielkości, optymalnego kształtu oraz stopniowego zwiększania masy kulek, co w efekcie w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

 

Stopniowe zmniejszanie wielkości kulek gejszy z jednoczesnym zwiększaniem ich masy daje odczuwalne i niepodważalne dowody poprawy sprawności mięśni Kegla, co powinno w efekcie przełożyć się na lepsze samopoczucie kobiety oraz wzrost poczucia własnej wartości podczas kontaktów intymnych. Jak odpowiednio dobrać i jak stosować w życiu codziennym kulki gejszy opiszę w następnym artykule.

 

Kolejnym istotnym, zdaniem pani ginekolog, sposobem przeciwdziałania dyskomfortowi powiązanemu z luźną pochwą jest stosowanie pozycji bocznej i tylnej przy kontaktach seksualnych. Kochanie się w tych pozycjach powoduje lepsze obejmowanie członka przez pochwę partnerki, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie spektrum i głębokości doznań w trakcie penetracji waginalnej.

 

Pani doktor wspomniała także o działaniach quasi inwazyjnych i inwazyjnych takich jak stosowanie laserowej rewitalizacji pochwy, nici liftingujących czy waginoplastyki. Podsumowując prawie półgodzinną wypowiedź, gorąco zachęcała do stosowania, szczególnie w początkowej fazie, głównie naturalnych metod ćwiczeń na przykład z wykorzystaniem kulek gejszy, gdyż regularnie powtarzane ćwiczenia mięśni Kegla mogą przynieść oczekiwane i pożądane rezultaty zarówno w sferze erotycznej jak i zdrowotnej.

 

(Chloe)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl