Blog portalu erotycznego fierte.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów zamieszczonych na blogu sklepu erotycznego fierte.pl. Wpisy o tematyce erotycznej, pro-zdrowotnej, a także luźne refleksje na tematy z bieżącego życia kulturalnego - słowem erotyczny miszmasz.

Redaktorzy bloga portalu fierte.pl

Chloe - blogerka sexshopu fierte.plChloe - chloe@fierte.pl - młoda dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach (nie tylko o charakterze erotycznym), niebojąca się wyzwań i nadal szukająca właściwej drogi przez życie. Jest z portalem fierte.pl od samego początku - dziękujemy. Ma żyłkę detektywistyczną i często wciela się w rolę "zagubionej", aby dokładnie zgłębić interesujący ją temat.

Preferowana tematyka Chloe to życie erotyczne Kobiet, zdrowie i seksualność, wykorzystanie gadżetów erotycznych do poprawy zdrowia, targi erotyczne czyli nowości i ciekawostki w asortymencie erotycznym.

Concierge Rozkoszy - bloger sexshopu fierte.plConcierge rozkoszy - concierge.rozkoszy@fierte.pl - mężczyzna w średnim wieku, doświadczony praktyk i nauczyciel (choć teraz popularniejsze jest określenie "coach"), prywatnie kochający mąż i fanatyk nowinek technicznych. Pomysłodawca bloga na portalu fierte.pl.

Podejmowane tematy to głównie wpływ życia erotycznego na relacje środowiskowe, erotyka w kulturze i sztuce oraz gadżety erotyczne w życiu codziennym.

Producenci
Mowa ciała w kontaktach międzyludzkich 0

Czym jest mowa ciała?

Mowa ciała nazywana także kinezą, utożsamiana często z nieco szerszym pojęciem jakim jest komunikacja niewerbalna, jest definiowana przez grymas twarzy, kontakt wzrokowy, gestykulcję i wszystko to, co ogólnie nazywamy postawą naszego ciała. Mowa ciała ma nic wspólnego z tym jak w rzeczywistości wyglądamy, jak jesteśmy aktualnie ubrani czy jakie artefakty eksponujemy (biżuteria, zegarek, seksowna bielizna, samochód, ...). W niektórych przypadkach może być powiązana z kontaktem wzrokowym, a także strefami dystansu komunikacyjnego. Jak istotna w życiu jest komunikacja niewerbalna wskazują wyniki badań Alberta Mehrabiana potwierdzające, że aż 55% informacji czerpiemy właśnie z komunikacji niewerbalnej, podczas gdy z tak istotnych dla wielu ludzi słów - komunikatów werbalnych - jedynie 7%.

Grymas twarzy lub bardziej fachowo ekspresje mimiczne

Grymas twarzy lub używając nomenklatury akademickiej - ekspresje mimiczne - to naturalna zdolność, nie tylko ludzi, do okazywania emocji. Twarz człowieka jest odzwierciedleniem aktualnie przeżywanych stanów emocjonalnych, a ekspresje mimiczne zdradzają nam samopoczucie i nastawienie naszego rozmówcy. Ponadto głównie twarz służy nam do jednoznacznej identyfikacji "osobnika w stadzie", co w efekcie przekłada się na tworzenie relacji interpersonalnych. Na twarzy rysują się charakterystyczne grymasy powiązane z wewnętrznie przeżywaną radością, złością, pogardą, smutkiem, zdziwieniem, wstrętem i strachem. Ekspresje mimiczne eksponowane są z wykorzystaniem całej twarzy, poczynając od czoła, a na brodzie kończąc.

Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy w połączeniu z mową ciała pozwala jednoznacznie ocenić, czy rozmówca jest nami faktycznie zauroczony. Źrenice osoby wykazującej coś więcej niż zwykłe zainteresowanie, ulegają mimowolnemu rozszerzeniu. Jednocześnie przestrzec należ przed zbyt długim i natarczywym wpatrywaniem się w oczy drugiej osoby. Może to wywołać niesmak lub wrogość po stronie rozmówcy.

Gestykulacja jako forma wsparcia komunikacji

Wykonywane podczas przekazu komunikacyjnego gesty są odpowiednikiem dobrej wyjątkowej ramy dla wartościowego obrazu, służą obramowaniu interakcji. Zamaszystych, półkolistych ruchów rąk i dłoni, koordynowanych przez spojrzenie, używa się głównie do wzmocnienia komunikacji werbalnej. To też zła, wymuszona gestykulacja może spowodować niewłaściwy odbiór nawet pozytywnego z treści przekazu i odwrotnie, odpowiednio dobrane gesty mogą precyzyjnie nakierować na kontekst niejednoznacznej wypowiedzi. Należy pamiętać, że język gestów to system specyficznych kodów, który jest bądź nie jest rozpoznawany w trakcie przekazu przez drugą stronę.

(Concierge rozkoszy)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl