Blog portalu erotycznego fierte.pl

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów zamieszczonych na blogu sklepu erotycznego fierte.pl. Wpisy o tematyce erotycznej, pro-zdrowotnej, a także luźne refleksje na tematy z bieżącego życia kulturalnego - słowem erotyczny miszmasz.

Redaktorzy bloga portalu fierte.pl

Chloe - blogerka sexshopu fierte.plChloe - chloe@fierte.pl - młoda dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach (nie tylko o charakterze erotycznym), niebojąca się wyzwań i nadal szukająca właściwej drogi przez życie. Jest z portalem fierte.pl od samego początku - dziękujemy. Ma żyłkę detektywistyczną i często wciela się w rolę "zagubionej", aby dokładnie zgłębić interesujący ją temat.

Preferowana tematyka Chloe to życie erotyczne Kobiet, zdrowie i seksualność, wykorzystanie gadżetów erotycznych do poprawy zdrowia, targi erotyczne czyli nowości i ciekawostki w asortymencie erotycznym.

Concierge Rozkoszy - bloger sexshopu fierte.plConcierge rozkoszy - concierge.rozkoszy@fierte.pl - mężczyzna w średnim wieku, doświadczony praktyk i nauczyciel (choć teraz popularniejsze jest określenie "coach"), prywatnie kochający mąż i fanatyk nowinek technicznych. Pomysłodawca bloga na portalu fierte.pl.

Podejmowane tematy to głównie wpływ życia erotycznego na relacje środowiskowe, erotyka w kulturze i sztuce oraz gadżety erotyczne w życiu codziennym.

Producenci
Feromony - jak działją na człowieka i jak ich używać

Jak działają feromony

Czym są feromony i czy naprawdę działają na płeć przeciwną możecie przeczytać w artykule "Feromony - prawda, czy dobrze sprzedający się mit?" na blogu Portalu fierte.pl. Poniżej spróbuję odpowiedzieć na trudne pytanie, mianowicie jaki jest mechanizm działania feromonów na organizm człowieka?

Trudność polega między innymi na tym, iż gatunek Homo i obecnie podgatunek Sapiens Sapiens nadal ewoluuje, a ewolucja w środowisku naturalnym tak nasyconym bodźcami jak obecne środowisko człowieka współczesnego, skutecznie niszczy w nas cechy atawistyczne, do których bez wątpienia zaliczało się porozumiewanie podświadome przy użyciu feromonów.

Więc czym są i jaki jest mechanizm działania na człowieka magicznych feromonów?

Czym są feromony?

Feromony działanie na człowieka - związki chemiczne w feromonachJak już mogliście przeczytać, feromony to taka podstawa komunikacji zapachowej w świecie zwierząt. Osobniki tego samego gatunku komunikują się za ich pomocą w celu wymiany informacji niezbędnych do przetrwania - temat doskonale znany posiadaczom kotów.

Ludzie także syntezują feromony, charakterystyczne dla Homo Sapiens Sapiens, wyczuwalne przez pewien szczątkowy organ nazywany VNO (ang. vomeronasal organ - narząd lemieszowo-nosowy) lub narządem Jacobsona. O dziwo, u człowieka oficjalnie potwierdzono istnienie VNO dopiero pod koniec XX wieku! Istniej ą także wiarygodne badania, że VNO u Homo Sapiens Sapiens zanika wraz z wiekiem... ot taki psikus matki natury.

Feromony są naturalnie syntezowanymi związkami chemicznymi o dość złożonej budowie. Na rycinie zamieszczam przykład czterech substancji, które wpływają na humor i emocje u płci pięknej. Androstadienon (4,16-androstadien-3α-one), androstenon (5α-androst-16-en-3α-one), androstenol (5α-androst-16-en-3-ol) oraz estratetraenol (estra-1,3,5(10),16-tetraen-3-ol) są w różnych kombinacjach używane do produkcji feromonów dla mężczyzn, a czasami wzmacniane działaniem oksytocyny - hormonu peptydowego, który w zależności od nastroju stymuluje uległość, ufność, zazdrość, szczodrość, protekcjonizm czy współpracę i naturalnie powstającego w organizmie kobiety.

A gdzie w tym wszystkim jest miłość?

Jak działają feromony?

Feromony działanie na człowieka - ogran VNOWiedza o tym, jak działają feromony daje Tobie olbrzymie możliwości w codziennym życiu, w kontakcie z drugą osobą w pracy, podczas zdawania egzaminów, czy też w nawiązywaniu nowych znajomości w klubie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak skuteczne mogą być feromony, gdy zaaplikujesz je na skórę. Steroidy wykorzystywane w feromonach działają bezpośrednio na podwzgórze, stąd reakcja na feromony przebiega częściowo w sposób podświadomy.

To feromony działają czy nie działają?

Na przestrzeni ostatnich 50 lat wielu naukowców podjęło wyzwanie i przeprowadziło badania mające na celu udowodnienie działania feromonów. Nie ma co do tego wątpliwości, jeśli wykluczymy człowieka. Homo Sapiens Sapiens jest dość kłopotliwy w badaniu i niekonsekwentny w otrzymywanych wynikach.

Bez wątpienia feromony działają i mają wpływ na drugiego człowieka, niezależnie od płci. Przekonującym także zdaje się być wniosek, że szczyt feromonowego szaleństwa u człowieka przypada na okres późnego dojrzewania, a po trzydziestce słabnie. Ponownie Matka Natura jest mądrzejsza od wszystkich naukowców razem wziętych - ww. okres przypada na ten jedynie właściwy, kiedy to myślimy o przedłużeniu gatunku. Zgodnie z regułą eliminowania narządów niepotrzebnych - natura uważa, że po czterdziestce rozmnażanie jest ryzykowne dla człowieka (trudno się z tym nie zgodzić), VNO traci na znaczeniu w wieku średnim i dojrzałym, a co za tym idzie feromony także na tę grupę wiekową działają słabiej.

Podsumowując, warto aby każdy we własnym zakresie choć raz przetestował działanie feromonów - tych doskonałych tworów chemicznych pochodzenia naturalnego, które dopiero pod koniec XX wieku człowiekowi udało się przebadać.

 (Chloe)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl